Apple vytvoří největší databázi otisku prstů na světě

September 13th 2013

Jak víme, nové zařízení iPhone 5S od Applu má velmi zajímavou novinku. Je jím Touch ID, které vzbudilo mnoho kladného i záporného hodnocení. Jedná se o technologii snímání otisku prstů, které Apple ukryl do hlavního HOME tlačítka. Zřejmě lze předpokládat, že bude sloužit k odemykání telefonu popřípadě k jinému zabezpečení telefonu popřípadě jiných účtů. Potenciál to může mít však v cela jiném smyslu.
Samotné využití k zabezpečení již známe z přenosných počítačů. Otisk prstu nám odemkne samotný počítač, dále také může mít v databázi informace pro přihlášení na webové stránky a další. Ohledně přenosných počítačů to bylo spíše takové urychlení, u telefonu však ne.
Mnoho kritiky se vrhlo na novou technologii TouchID a to z několika důvodů. Je známo, že velké korporace velmi ochotně spolupracují s bezpečnostními složkami, proto se kritici obávají, že se tímto údaje o otiscích prstů milionu uživatelů iPhonu 5S mohou dostat kamkoliv.
Apple by však mohl tuto technologii využít i jinak, například by mohl podporovat uživatelské účty a další nové funkce. Co nás ohledně Touch ID čeká, poznáme až při bližším zkoumání této technologie, a až se na povrch dostane pár nechtěných zpráv, co vlastně Apple s těmito údaji provádí.