Aplikace GOOGLE vyhledávání pro iPhone, iPad, iPod touch (iOS)

May 18th 2013

Mnoho lidí preferuje na stolním počítači vyhledávání Google. Však uživatelé mobilního operačního systému iOS jsou tlačení jiným směrem. Proto Google vydal vlastní aplikaci, která zároveň obsahuje i prohlížeč Chrome. Kromě všech možností propojení účtu jako na desktopové verzi, naleznete další možnosti jak si zpříjemnit a zjednodušit vyhledávání.
Ihned po zapnutí aplikace se nám zobrazí logo google a následně klasická vyhledávací plocha. V horní části uvidíme po přihlášení svůj avatar, mail a možnosti nastavení a možnost zobrazit poslední vyhledávání. Pod polem pro vyhledávání je možnost vybrat aplikaci, buď přímo z Vašeho zařízení, popřípadě z webu.
Vedle tlačítka aplikací nalezneme možnost hlasového vyhledávání. Google tuto funkci velmi dobře přizpůsobil českému jazyku, nemá problém rozpoznávat diakritiku. Navít také zakomponoval převaděč na čísla, pokud je řeknete, nezapíší se slovem ale decimálně. Nutností je však klidnější prostředí.Jako poslední ze tří možností, zde nalezneme možnost s obrázkem fotoaparátu a nápisem Goggles. Tento název je znám uživatelům zařízení, s operačním systémem Android. V tomto systému se jednalo aplikaci, která po sejmutí snímku fotoaparátu rozlišila loga, QR kódy a další podobné informační obrázky. Dalo se tedy vyhledávat pomocí snímku obrazovky. Google však pro iOS nevytvořil samotný program, však ho integroval do komplexní aplikace Google, která obsahuje vyhledávání, mnoho ze svých aplikací a v poslední řadě také podobné prostředí jako známe z již končícího igoogle. Tedy pod kolonkou vyhledávání si můžeme nyní přidat vlastní chytré panely.