Aktualizace iOS 7.1 má vylepšit výkon na iPhone 4

March 16th 2014

Operační systém pro mobilní zařízení iOS 7, který je určen pro telefony iPhone 4 a novější, iPod Touch 5. generace a novější a také pro iPad 2 a novější, nyní poskytuje aktualizaci na verzi iOS 7.1 (dosavadní iOS 7.0.6). Kromě oprav různých chyb, poskytuje tato aktualizace také několik novinek.

Každý uživatel telefonu iPhone 4 určitě pocítil, že verze iOS 7 trochu narušila plynulý chod celého telefonu. Jedná se například o čas reakce telefonu, jak na ploše, tak v aplikacích. A je vcelku jedno, zda se jedná o akci, která vyvolá grafický efekt, či nějaký výpočetní požadavek. Tato aktualizace jednoduše slibuje zlepšení výkonu. Ale to také obnáší úskalí, ihned po vydání si uživatelé stěžují, že je baterie rychleji vybitá.

Asi nejzajímavější je podpora Apple CarPlay. Tento systém je další z operačních systémů na bázi iOS, který je určený pro automobily. Tato aktualizace iOS 7.1 podporuje připojení k tomuto systému a využívání jeho funkcí přímo z vašeho mobilního zařízení.control_touch Podporuje základní služby jako telefon, hudba, zprávy a mapy. Také je možné toto zařízení ovládat pomocí SIRI, která přišla s verzí iPhonu 4S.

Aktualizace také poskytuje vylepšení možností Siri, vylepšení iTunes rádia, kalendáře a také nové funkce v možnosti Zpřístupnění. Také u verze iPhone 5S tato aktualizace vylepšuje obsluhu HDR technologie u fotoaparátu a vylepšuje rozpoznávací schopnosti senzoru TouchID ,pro přístup pomocí Vašeho otisku prstů. Dále rozšiřuje možnost umístit klíčenku na iCloud pro další země, které doposud tuto možnost neměli.