3M přináší soukromí pro dotykové telefony, boj proti technologii – Natural View Screen Protector

December 20th 2011

Dneska soukromí nalezneme málokde. Na internetu není takřka vůbec. Firma 3M neudělá nic se soukromím a bezpečím na internetu, ale dokáže pomoct v ochraně soukromí proti zvědavým sousedům jak na přednášce, nebo v MHD popřípadě v jiném dopravním prostředku, kde všude kolem Vás jsou cizí lidé a nechcete, aby někdo zvídavě nahlížel co vlastně děláte na svém telefonu. Jedná se hlavně o dotykové telefony a tablety, například iPhone nebo ASUS Tansformer Prime a další.

 

 

 

Produkt 3M “Natural View Screen Protector” způsobuje zčernání povrchu displeje při pohledu z většího úhlu, než je přirozené u držitele zařízení. Tedy pokud někdo bude sedět vedle Vás, bude vidět pouze černou plochu a Vy, normální obraz bez žádné změny barev či sytosti. Jde o fólii podobnou jako jsou klasické ochranné proti poškrábání či poškození povrchu telefonu iPhone nebo Asus Transformer Prime. Vlastně i vypadá stejně a má její vlastnosti. Chrání proti poškrábání od klíčů a různých předmětů. Rozdíl se pozná až po aplikaci na displej a nahlédnutí z boku na displej.

Tímto krokem vlastně firma 3M provádí tah přesně obráceným směrem než jde technologie. V parametrech dnešních zobrazovacích zařízení je uváděno z jakých uhlů je možné pozorovat obraz bez zkreslení barev. Na jednu stranu jde o ochranu soukromí, z druhé pak znemožnění pozorování více lidí jeden obraz. Produkt  Natural View Screen Protector je prozatím nabízen pro Apple iPad 2 a jeho předchůdce,a iPhone od verze 3, Motorola Xoom 4, Samsung Galaxy Tab. Musíte se také rozmyslet jak chcete obrazovku ochránit. Jsou dva druhy filtrů, jeden na vertikální ztmavení a druhý na horizontální.