Sláva CERMATu!

Nová maturita, co dodat…

September 17th 2010

Přibližně za půl roku budeme skládat zkoušky, o jejichž konečné verzi se ještě dnes vedou dohady. A spousta lidí se k nám chová, jako bychom to ani nevěděli. Všichni mají maturity plné zuby, a to ještě ani neskončilo září. Tak nevím, v jakém stavu se k ní dohrabeme.Většina, mezi než já také patřím, už rezignovala, zbytek je nervní a neví, jak to zvládne.

Musím říct, že náš rok to teda schytal. Nikdo nic neví, nikdo nemá přesné informace, ale ono se to nějak udělá a přežije. Aspoň že k nám jsou upřímní a počítají s tím, že ne všichni zkoušky složí.

Dneska jsem se poprvé podívala na stránky nové maturity (ano, je to dosti nezodpovědné, ale divte se mi, když jsem už přel rok znechucená z něčeho, o čem skoro nic nevím) . Jako první na mě vykoukl optimistický nápis “Nebojte se nové maturity!” a naprosto neatraktivní žena s koňským úsměvem.  To trochu… vyděsí.

Mám dojem, že se z toho snaží udělat velkou revoluci v českých dějinách (přiznejme si, jak slavně všechny naše ´slavné revoluce´ dopadly…). Takže mě nepřekvapí, až se na pultech všech obchodů (povinně) objeví plyšová nová maturita, která vám večer bude z malého skrytého mikrofonku říkat: ,,Ahoj, já jsem tvá Nová maturita a jsem tvůj velký kamarád. Pojď se se mnou učit!”