Ronaldo vs. Nadal

March 30th 2012

Nike na natáčení reklamy na nové kopačky Mercurial VIII využil Rafaela Nadala, španělského tenistu. Nadal se netají tím, že je velkým příznivcem Bílého baletu. Video dále ve článku+ rozhovor

Rafael Nadal: No, dokončili jsme natáčení, ale já jsem se měl skvěle. Bavili jsme se, že?

Cristiano Ronaldo: Bylo mi potěšením, že jsem mohl točit tuto reklamu s tebou, protože jsi mým oblíbeným tenistou a natáčet s tebou je skvělé. Já s mým fotbalem a ty s tvým tenisem … Byla to radost a skvěle strávený čas.

RN: Pro mě to byla také čest.

CR: Mockrát děkuji.

RN: Tak, jak se máš? Máš rád tenis?

CR: Ano, mám ho rád a hodně a část mé rodiny také, např. můj bratr, který obvykle cestuje se mnou. Je to sport, který se mi kromě fotbalu moc líbí, a samozřejmě, když mám čas, dívám se na zápasy, protože je to jeden z mých nejoblíbenějších sportů.

RN: Máš rád i jiné sporty?

CR: Ano, mám. Obvykle sleduji basketbal a futsal. Mám sport hodně rád.

RN: Já také, vždycky se na něj dívám. Mám rád všechny sporty, ale mým oblíbeným byl vždy fotbal. Dívám se na hodně zápasů a pravdou je, že se vždycky dívám, když hraješ a raduju se z tvých gólů. Můj strýc hrával obránce v Barceloně a v Mallorce. Zkoušel jsem si tvoje nové kopačky, jsou velmi lehké. Jaké máš na ně názor?

CR: Jsou skvělé, ale po pravdě si nejsem jistý, jestli by se tvému strýci líbily, protože  on měl na kopačkách kolíky a tyto jsou smíšené. Hraji v Mercurialech od roku 2006 a cítím se v nich skvěle, mám je rád. Mám s nimi dobré výsledky.

RN: Všiml jsem si, že materiál dobře přilne na nohu a jsou velmi pohodlné.

CR: Ano, materiál je velmi pohodlný a věřím, že je to nejdůležitější prvek na kopačkách. Nádherně se přizpůsobují nohám.

RN: Když nejsi na hřišti, tak dost sleduješ módu. Rád se dobře oblékáš, že?

CR: Ano, to je pravda. Vždycky jsem měl rád módu. Vím, co se právě nosí a jaké jsou poslední trendy … ale nejsem tím posedlý. Chci vypadat dobře a dobře se oblékat a stejné je to s mými vlasy. Přijde mi normální, když lidé jako ty nebo já o sebe pečují. Vždycky se snažíme dobře vypadat. Kromě toho, mé dvě sestry vlastní několik obchodů s oblečením, takže pro mě není těžké rozumět módě. Je pravdou, že móda je pro mě docela důležitá a jsem její velký fanoušek.

RN: V poslední době jsi hrál na hodně impozantní úrovni a dal jsi několik hattricků, nemluvě o celkovém počtu branek, což je velmi těžké dokázat v takové lize, jakou je ta španělská. Schováváš si všechny míče ze zápasů?

CR: Můj profesionální život byl vždy dobrý, včetně minulého roku a toho současného, ale je tu stále hodně věcí, na které chci dosáhnout. Co se týče míčů, je to jednoduché: dříve jsem si nechával všechny, ale teď už ne. Teď je dám přátelům, když mě o ně požádají. Když se mě zeptají, tak jim je dám.

RN: V mém případě jsou lidé kolem mě pro mě velmi důležití a pomáhají mi dostat se tam, kde chci. Pro mě je moje rodina základem. A co ty? Kdo ti pomohl dostat se tam, kde jsi?

CR: Je to jako jsi řekl. Myslím si, že rodina je základem pro profesionální úspěch. A samozřejmě, je zde mnoho lidí, kteří mi během mé kariéry pomáhali, nejen v Portugalsku, ale také v Manchesteru a i tady, v Madridu. Pokud se obklopíš dobrými lidmi, můžeš dělat pokroky. V mém případě mi každý dal dobrou radu a pomohl mi, abych byl lepší, a vždy se snažím naslouchat těm, kteří vědí víc, jako trenérům nebo lidem ze světa fotbalu, které znám, protože to je jediný způsob, jak můžete růst jako člověk a fotbalista.

RN: V létě budeš mít možnost reprezentovat svoji zemi. Jak se cítíš? Těšíš se?

CR: Jsem vždycky motivovaný, když hraji fotbal, protože je to můj život.

RN: Co rád děláš, když máš volno?

CR: Rád trávím čas se svými přáteli, chodím na jídlo, hrajeme tenis … ale skutečně nemám moc volného času. Libí se mi, když zvítězím nad svými přáteli. Rád dělám věci, které nemají nic společného s fotbalem. Rád trávím čas se svými přáteli.

RN: No, přeji ti po zbytek sezóny to nejlepší a v létě také. Hodně štěstí s Portugalskem. Doufám, že ti všechno dobře dopadne. Ať se ti daří.

CR: Děkuji Rafo, bylo mi potěšením, že jsi se mnou dělal toto interview.