Princ William a vévodkyně Kate čekají miminko

December 8th 2012

Vévodkyně z Cambridge se zotavovala čtyři dny z akutních ranních nevolností, jež souvisejí s ranou fází těhotenství. Ještě nedávno o Kate putovaly zprávy, ve kterých se nejatraktivnější žena světa proháněla po hřišti a hrála pozemní hokej. A že hrát pozemní hokej umí, dokázala na návštěvě ve své škole, kde si s partou studentů zahrála pozemní hokej i s vysokými podpatky, jenž nebyly žádnou překážkou.

“Sport vždycky byl součástí mého života a jsem velmi vděčná, že mě k němu vedli jak rodiče, tak zdejší profesoři. Vždycky mi bylo ctí hrát v těchto krásných prostorách,” uvedla vévodkyně ve svém projevu, spojeném s odhalením pamětní desky.

Na cestě je tak budoucí král či královna. Pohlaví nerozhoduje. Jejich první miminko by se mělo podle dostupných informací narodit na začátku června. Těhotenství nebylo možno déle tajit, právě kvůli ranním nevolnostem. Krásná Kate, tak musela do nemocnice Eduarda VII. v centru Londýna, kde strávila pár dní na pozorování. Je také možné, že Kate čeká dvojčátka, protože Syndrom hypermesis(vyčerpávající nevolnost) postihuje častěji maminky s dvojčaty. Při odchodu z londýnské kliniky jí samozřejmě doprovázel princ William a Kate se tak s kyticí v ruce radostně usmívala.

Bohužel za nevyjasněných okolností zemřela zdravotní sestra Jacintha Saldanhaová. Zemřela poté, co jí zatelefonovala dvojice australských rozhlasových moderátorů. Vydávali se za členy královské rodiny a snažili se zjistit co nejvíce o zdravotním stavu Kate. Podle nepotvrzených informací by mohlo jít o sebevraždu.

Zdroj: revue.idnes.cz