Otravná Call centra stále existují?

Určitě se Vám někdy stalo, že Vám volal operátor s nabídkou služeb. A vlastně to nemusí být jen operátor. Může se jednat o nabídky pojištění, bankovnictví či jakékoliv jiné nabízení služeb či produktů. Mnohdy si řeknete, kde se Vaše číslo objevilo v databázi. Operátor Vám samozřejmě řekne, že číslo bylo vygenerováno a nic víc neví.

May 5th 2015

ksichtUrčitě se Vám někdy stalo, že Vám volal operátor s nabídkou služeb. A vlastně to nemusí být jen operátor. Může se jednat o nabídky pojištění, bankovnictví či jakékoliv jiné nabízení služeb či produktů. Mnohdy si řeknete, kde se Vaše číslo objevilo v databázi. Operátor Vám samozřejmě řekne, že číslo bylo vygenerováno a nic víc neví. Co by taky věděl, jedná se o brigádníka v nějakém callcentru, který má za úkol pozdravit a nabídnout službu. Za uzavřené smlouvy má možná bonus, to osobně netuším.

Jak se Vaše číslo dostalo do databáze?

Je jasné, že většina vlastně neví odkud přesně číslo uniklo. Dalo by se říci, že 99,9% těchto databází je plněna čísli ze smluv a formulářů, kde mikromalým písmem v podmínkách souhlasíte s použitím údajů k reklamním účelům, popřípadě předání třetí straně. A to je přesně ono. Samotný formulář může být klidně vyplnění dotazníku v anketě nebo při přeposílání premiových SMS atd.. Jen se sami podívejte na podmínky formulářů, kam zadáváte své telefoní číslo.

Blokovat či neblokovat?

callcentra
Na tuto otázku je těžké odpovědět. Pokud nám například volá robot vlastního operátora, jedná se informace, které jsou pro nás určené a navíc je lze zablokovat. Ale jak se bránit proti nečekaným náletům callcenter? Vlastně ani nevím. Sám si však vytvářím vlatní databázi. Například dnes ráno mi volal někdo od O2 z čísla: 739549970. Hovor trval cca 30s (pouze díky slušnosti) a ihned jak jsem zavěsil, tak jsem si číslo přidal ke kontaktu, který mám pojmenovaný “NEZVEDAT REKLAMA” a k číslu jsem přidal štítek “O2”. Nyní když mi bude volat, tak se nedovolá.

Jak bojujete vy proti callcentrům?