Coca-cola už není na špičce!

October 8th 2013

Nápoj snů. Nápoj, který snad už všichni ochutnali. Chutná dětem i dospělým a byla to celých 13 let nejprodávanější značka a nejcennější značka. A asi si každý vzpomeneme na výborné reklamy se Santa Klausem, který přiváží nejen radost ale i coca-colu do určitých míst. No nic. Coca Cola skončila až na třetím místě v sestaveném žebříčku společnosti Interbrand. Na prvním místě se nečekaně umístila společnost Apple zvaná také pod přezdívkou jablíčko. Na stříbrnou příčku se dostala další velice známá společnost Google. V první pětce skončily také společnosti jako IBM a Microsoft.

Interbrand ohodnotil značku Apple na 98,32 miliardy dolarů (zhruba 1,9 biliónu korun). Meziročně hodnota značky stoupla o 28 procent.

Společnosti jako Google a Facebook se staly největším skokanem, co se týče procent. Hodnota značky Facebook se zvýšila o 43 procent a posunula se na 52. pozici z 69 společností. Hodnota Googlu se zvýšila o 34 procent.

Mezi nejvýše postavenou značkou mimo amerických firem je stále Samsung. Společnost obsadila osmé místo. Z evropských značek je nejvýše postaven Mercedes Benz, obsadil 11. Pozici. No a co Nokia? Nokia se propadla na 52 příčku z loňské 19 pozice a její hodnota se snížila o 65 procent.