O zbytečném zabití mladé žirafky.

February 10th 2014

Byli byste dítětem, které dobrovolně přijde na “kučandu”, kde se zabije malá, krásná žirafa? Já tedy určitě ne a být rodičem svého syna či dcery tak je určitě nepoženu na jatka žirafy.

Jde o mladého žirafáka jménem Marius. Ošetřovatelé ho před dětmi brutálně rozřezali a vlastně ani nemuseli. Žirafu stáhli z kůže a hodili lvům. Na 20 tisíc lidí podepsalo petici, také vzniklo několik kampaní i na facebooku. Mladou žirafu zabili pouze, protože jeho rodiče byli příbuzní a to se jim v Kodaňské ZOO nehodilo. Bohužel, však toto „rozmnožování“ nepovolují v evropských zoo.

Několik dalších zoologických zahrad se ale nabídlo, že se ho rádi ujmou. Například Yorkshire Wildlife Parku v britském Dorsetu. “Nemůžu tomu uvěřit. Nabídli jsme, že jeho život zachráníme. Zoologické zahrady by měly změnit způsob svého podnikání,” řekl BBC šokovaný ředitel parku Robert Krijuff.

Co mě zaskočilo nejvíce, jsou obličeje děti, které jatka sledují. Oni na tom videu totiž vypadají, jakoby je to vážně zajímalo a že by jim to bylo nějak líto? To se zrovna říci nedá.

Mladou žirafu si chtěl koupit soukromý zájemce, který za Mariuse nabídl v přepočtu téměř 14 milionu korun.

Video k článku snad ani dávat nebudu, ale na konci článku bude odkaz na shlédnutí.