Tip pro dnešek? Železná srdce

November 17th 2014

Premiéra filmu Železná srdce mě příjemně překvapila. Nečekaně jsem si zase zakoupila nachos se sýrovou omáčkou a začala chroupat. Začátek filmu mě trochu i rozesmutnil. Ráda si čtu válečné knížky a ihned jsem si představovala, jak ta doba druhé světové války musela být příšerná jak pro vojáky, tak pro lidi. Ve filmu je i klasicky zobrazené, jak jsou vojáci zabíjením znechuceni a musejí se se vším vypořádat sami. Nikdo není zvědaví na to, že je vám zabíjení prosti srsti. Nezabiješ, zemřeš. 

O čem film je a koho v něm uvidíte?

Druhá světová válka – rok 1945. Válečný veterán a v hlavní roli hrající seržant Wardaddy (Brad Pitt) je nucen se seznámit s novým členem tankové posádky. S mladým, nezkušeným a vyplašeným klukem, který nedokáže zabít. Bohužel se ale přidal k jednotce, která je brána za tu nejlepší a tak se pětičlenná posádka vydává na misi, kde čeká smrt. V průběhu filmu se nedozvíte žádné nové, zajímavé info o druhé světové válce ale, pokud válečné filmy žerete jako já tak si toho snímku budete vážit a odejdete ze sálu příjemně nadšeni. Pokud však ve filmu budete hledat chyby a rádi kritizujete tak to půjde možná snadno. Pro někoho se tento film může jevit až moc laciný a jednoduchý. Já se přiznám, že jsem měla slzy na krajíčku.

Přeji příjemnou zábavu :) 

Hrají: Brad Pitt, Logan Lerman, Shia LaBeouf, Jon Bernthal, Scott Eastwood, Jason Isaacs,Michael Peña, Jim Parrack, Brad William Henke, Lee Asquith-Coe, Mark Badham, Kevin Vance,Alicia von Rittberg, Christina Ulfsparre, Anamaria Marinca