Step by step *cvak*

February 25th 2011

cloggové plechyVíte vy vůbec, co je to step? Možná se vám vybaví známí Lord of the Dance. Nepopírám, že to jsou opravdu světoví machři. U nás se krom jiného pěstuje i velmi podobný styl – clogging. Nebudu obtěžovat s nezajímavými definicemi, postačí, když zmíním, že se jedná o step americký.

V České republice existuje mnoho tanečních skupin, které se tomuto druhu tanci věnují. Když se podržím objektivního úsudku, nezapřu mnohé kvality některých z nich; prestižní soutěže v tomto oboru, jako je mistrovství či Pardubická Ryengle, mají velmi napínavá finále a diváci se rozhodně baví po celou dobu.

Co se týče pražských záležitostí, rozhodně vám doporučuji navštívit některá z vystoupení jedné z nejúspěšnějších skupin: Klepeto. Před dvěma lety slavila velký úspěch se svým retro návratem k tradičnímu country v choreografii Ben (ta písnička má i česká slova!), loňský rok vyrazila na cestu do Číny s Jin a Jang a letošní sezónu bojuje s živým It´s Chico time!

Kdo to zná, dá mi za pravdu, že je o co stát. A kdo to nezná, musí mi věřit, že o hodně přichází a okamžitě si zjistit, kdy je nejbližší příležitost vidět zase něco nového. Můžete se zeptat třeba rovnou Klepeta na facebooku. :)