Přísně tajné – letní změny v dopravě!

January 30th 2015

Předpokládám, že vzhledem k očitému všeobecnému negativnímu názoru na jakékoli změny v dopravě na území Prahy, se vedení tohoto úřadu pro tentokrát rozhodli pro jinou taktiku: nikomu nic neříct a až budou lidé začátkem července totálně zmateni, jak to vlastně jezdí… teda spíš nejezdí, bude to nějakou chvilku trvat, než se objeví další, zcela jisté námitky.

Nenápadný článeček tisku Prahy 12 o tomto krátce informuje. Avšak za předpokladu, že těch pár řádků menším písmem v rohu nezajímavé stránky si nikdo nevšimne. O blížících se změnách v dopravě se těžko dočtete někde jinde, protože nic není veřejně dostupné a tato informace pro jednu část města byla zřejmě informačním únikem. Vzhledem k tomu, že do července zbývají 3 týdny, zavání to tak trochu hanebnostmi.

Argumentace a vysvětlení jsou jako obvykle naprosto směšné. Posílením některých spojů kvůli zrušení jiných, nebo minimálně časových děr, nastane akorát to, že tyto “posílené” chudinky budou narvané k prasknutí a lidi budou trávit dlouhé chvíle nad hledáním přestupů. Také argumentace typu “ubude školáků a vysokoškoláků” postrádá logiku. To se jako všichni vypaří? Nebo se předpokládá, že o prázdninách všichni teenageři odjedou do srubu na severní Moravě a stráví tam 2 měsíce nebo co? Zajímalo by mě, kdo s něčím tak debilním přišel.

Jen tak pro představu: přes Novodvorskou kdysi jezdilo 6 autobusů, což krajně značilo vytíženost tohoto úseku. Po radikálním zásahu do jízdních řádů v loňském roce zde jezdí autobusů polovina, která nemá šanci být tak efektivní! Kromě toho, co tím pánové sedící nahoře sledovali? Dlouhodobě zavedený systém, který fungoval, každý si na něj zvykl a řídil se podle něj, byl překopán od základů, neznám jedinou linku, které se to nedotklo… teda kromě metra. A proč? Aby pár lidí získalo lepší spoj? Ani počet potřebných řidičů se přece nemohl snížit, když tak halasně vykřikují, že všechno teď jezdí častěji.

Myslím, že každý si o tom už obrázek udělal. Vytisknout aktuální jízdní řády, sepsat povodňový rozvrh a adios – všichni vypadněte a už se v tom nehrabte!! Dobrý tah pro snížení aut v dopravě…