V USA řádí hurikán Sandy

October 30th 2012

Hurikán Sandy. Stále to není ta největší hrozba v historii. 

V New Yorku řádí velké povodně, které se prohánějí ulicemi NY, chaos, strach a mnoho lidí je bez proudu zastavilo se i metro, hurikán Sandy si stále vybírá své oběti.  “Newyorské metro je staré sto osm let, ale nikdy nečelilo katastrofě tak zničující, jakou jsme prožili v noci,” řekl ředitel newyorského dopravního podniku Joseph Lhota. Město je ve tmě jsou zatopené domy a všude poletují listy a větve.

Nejhůře postiženým státem bez elektřiny je New Jersey, kde je 2,5 milionu domácností bez proudu. Druhým nejvíce postiženým je samozřejmě New York, kde jsou dva miliony domácností bez elektřiny.

“Ležím na posteli v naprosté tmě a nade mnou zuří Sandy. Proud vypadl už před několika hodinami, aspoň že můj iPad má ještě nějakou šťávu,” napsal BBC Aidan Bradley z Mendhamu v New Jersey. “Žijeme ve čtvrti, kde roste hodně stromů. Celou noc padají větve a buší nám na střechu. Jako Angličan žijící v New Jersey mohu pouze říci, že už si nestěžuji na anglické počasí, protože nikdy nebude tak špatné,” doplnil.

Hurikán Sandy je opravdovou hrozbou. Tato bouře zabila už 35 lidí, ale stále nepatří k nejhorším hurikánům, které se prohnaly v USA. Nejhorší hurikán historie připravil o život 22 tisíc lidí. Aktuálně se bouře valí na Chicago. A škody, které Sandy napáchá? Podle odhadů vlády přesáhne sedm miliard.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj: zpravy.idnes.cz, novinky.cz