Hurá hurá jaro je tu.

March 21st 2014

Slunečný den = krásný den, dnes 21. března je první jarní den a jaký bude?Zdá se, že první jarní den bude poměrně teplo ale sucho, proto neváhejte a vyjděte si do přírody, klidně i do nejbližšího parku. Letošní zima se moc nepředvedla a oblíbencům sněhu a mrazivých teplot moc takových dnů nepřinesla a počínaje dneškem,  nám konečně začne to kvetoucí a “teplé” jaro.

Nezmrzli jsme a víte proč? Protože k nám po většinu období přicházel vzduch ze západu a z jihu, který je poměrně teplejší než ten mrazivější z východu. Meteoroložka společnosti Meteopress Dagmar Honsová vysvětlila (lépe než já) proč byla letošní zima poněkud “slabší”.

“Letošní ´nezima´ byla způsobena převládajícím teplým jihozápadním prouděním. Je to způsobeno převládajícím rozložením synoptické situace nad Evropou – kdy se nad střední Evropou střídaly vlivy tlakových výší a přechody jednotlivých frontálních systémů od západu, které se nad naším územím většinou rozpadaly a nebo byly slábnoucí a přinášely jen málo srážek.”

Jaká bude tedy předpověď? Po ránech bude ještě zima a mrznout, ale v odpoledních hodinách bychom se mohli dočkat i krásných 20°C. Na horách může ještě zasněžit.

V polovině dubna se odpolední teploty krátkodobě sníží nanejvýš k 16 °C, ale postupně se budou znovu šplhat až na 18 °C.