Komedie života v divadle

February 3rd 2011

Jinými slovy improvizace. Je to fakt, člověk improvizuje neustále (nebo se o to pokouší) a je zde možnost se to i naučit. Někteří z vás možná ani netuší, že jistý druh divadla, který se vyvinul už hodně dávno – commedia dell´arte, tedy hra bez předem daného textu – je dnes všem přístupný i nadále. Už to sice nemá tak vznešený nádech Itálie, říká se tomu prostě improvizace.

Představte si, že se můžete ocitnout absolutně kdekoli, s absolutně kýmkoli, v absolutně jakékoli situaci a musíte se nějak zachovat. Improvizační divadlo člověka připraví na různé situace, ve kterých si musí nějak poradit. Pravda, běžně se nepotkáte s inteligentní židlí, veverkokočkou či bandity u pramene ohnivé vody, přesto si tím každý procvičí postřeh a schopnost rychlé reakce.

Takže pokud chce někdo potrénovat své umění zachovat chladnou hlavu a vyřešit jakoukoli situaci, je vítán ve všech klubech, kterých je po republice docela dost.

Jedno životní moudro říká: Schopnost  pohotové a důvěryhodné lži je jednou ze základních v dnešním životě. (copyright) Netvrdím, že se má člověk učit profesionálně lhát, ale každý by měl být tak trochu hercem, aby se dokázal přizpůsobit a obstát, když jde do tuhého. Takže kdo se chce začít učit, může se pro ukázku podívat, jak to dělají i jeho vrstevníci.