Pho

January 30th 2015

Ve spleti tajemných uliček Pražské tržnice naleznete kde co, ale při troše štěstí narazíte na místo, kde se poprvé začala prodávat vietnamská polévka pho [fé] a stále je zde nejlepší.

Kdo nezná cestu, těžko se k ní dostane. Stánek je ukryt ve stínu plachet úzké uličky, přesto je zde v poledních hodinách ohromný nával. Já jsem tam byla až po obědě, takže stolky byly téměř prázdné. Nicméně to trvalo půl hodiny, než jsme stánek objevili. Tady, v přítmí plachet úzké uličky, si v podstatě můžete připadat jako v zapadlé části Hanoje… Ovšem prodavači zde nejsou tak hrubí.

Co je tak skvělého na té polévce? Vlastně ni nevím. Je to na první pohled obyčejný vývar se spoustou nudlí a nějaké zeleniny. Ve Vietnamu je však tato polévka rituálem (což je jediný způsob uctívání, který bych přijala – jídlem). Ovšem ukuchtit něco takového doma se vám asi nepovede – ne, že bych podceňovala něčí umění, ale Italové taky pořádně neumí udělat kraby a krevety. Ale až si ji dám příště, tak bez bambusových výhonků… každý si asi v tomhle případě musí najít vlastní chuť.barbeque-300x155

Určitě doporučuji toto místo navštívit, ale protože nechci, aby tam byly nekonečné fronty, číslo neprozradím :)