Exorcismus živě!

March 22nd 2011

Film Obřad je prý natočen podle skutečných událostí. Hrozně ráda bych věděla, co všechno na tom bylo to skutečné. Upřímně řečeno se tomu těžko věří, i když já jsem zrovna přesvědčená, že se tyto věci skutečně dějí. Ale v takové míře? Netvrdím, že bych toho chtěla být součástí… no, možná bych se ráda s někým takovým setkala… no, možná bych ráda nějaký ten obřad navštívila…

Takže k filmu: Mladý nedostudovaný kněz Michael Kovak (Colin O’Donoghue… so cute!!) je poslán do Říma, aby se zúčastnil kurzu exorcismu. Už to mi stačilo, abych se o to začala zajímat. A ještě se to prej stalo, hmmm… Ale ve skutečnosti ten kněz asi tak hezký nebyl.

Michael (so cute!!) je tak trochu skeptik vzhledem k tomu, že vyrůstal v rodině plné pohřebáků a zapšklých knězů. Sám v Boha ani nic podobného moc nevěří (tak proto pokulhával v teologii!!), což na něm pozná i učitel a pošle ho za starým kámošem Otcem Lucasem (Anthony Hopkins). Obtloustlý děda mu ukáže svůj malý trik s těhotnou holkou, ale nijak moc Michaela (so cute!!) nepřesvědčí a on stále nachází reálná vysvětlení pro plivání hřebíků a podobné hloupé nápady.Všechno se to strašidelně zvrhne ve chvíli, kdy se ona dívka dostane až do nemocnice, Michael (so cute!!) už to zřejmě nevydrží a začně se dohadovat s démonem skrz její hlas, začne mu dávat najevo, že v něj nevěří a je mu absolutně ukradený, což Baala (tak se totiž jmenuje ten démon; on se sám nakonec prozradí) asi naštve.

A je rozhodnuto. Zbytek je vlastně o tom, že Michael (so cute!!)  je přesvědčován o existenci a moci ďábla. Nakonec přesvědčen samozřejmě je a hrdinně zachrání starého dobráka Anthyho. Naštěstí se stane knězem, takže s vlezlou novinářkou to v jeho budoucnosti vypadá bledě. :)