Dovolená v minulosti

May 15th 2014

Vítr ve vlasech, nekonečné modré dálky a slaná vůně… Také sníte o tom plavit se na moři? Dnes se málokdy dostanete k něčemu lepšímu než výletní parníček, kde se dá tak akorát sedět a koukat.

Jak už to bývá, většina lidí by raději žila v minulosti, ze které dýchá dobrodružství a volnost. Když pomineme negativa dávných dob, vlastně tady je možnost stát se námořníkem bez závazků (…), ztraceným pod bílými plachtami na širém moři. První česká plachetnice stavěná podle klasických předloh z 18. století už pár let brázdí Středozemí i Atlantik. Půvabná La Grace vítá všechny nadšené námořníky – i ne námořníky. Pokud byste chtěli zažít opravdové dobrodružství, naloďte se na palubu této krásné brigy a projíždějte velká i malá města, poznávejte svět z trochu jiné strany, tedy od moře.

La Grace

A co dělá kadet na palubě české plachetnice? Ráno vstane k obloženému švédskému stolu a pokud to bude potřeba, vyleze na stěžeň a spustí plachty. Když počasí přeje a vítr fouká, loď se krásně nese po vlnách a člověk se… jen tak fláká. Co byste chtěli dělat asi tak na lodi? Ano, není to pro nenapravitelné workoholiky, ale pro ty, kdo si chtějí odpočinout. A protože na moři nebývá přístup k internetu, měli by doktoři doporučovat tento typ relaxačního pobytu těm, co se nedokáží zastavit ani na dovolené. :)