Dnes slaví svátek Tomášové

March 7th 2014

Všechno nejlepší k svátku všem Tomášům. Já osobně mám asi pět kamarádů, kteří se jmenují Tomáš. Jméno Tomáš je v České republice jedním z nejoblíbenějších jmen vůbec, nejoblíbenější je stále Jiří , Marie a Jan. V roce 2013 vyšlo z prozkoumaných výsledků, že v České republice je 175105 Tomášů.  Biblické jméno Tomáš má prastarý původ s kořeny v aramejštině. Pochází z aramejského slova „tómá” s významem „dvojče”. Jako „dvojče” nebo „blíženec” se také překládá jméno Tomáš.

Podle historie jsou Tomášové velice přátelští, aktivní, komunikativní, společenský a často nesobecký. Žijí spíše ze dne na den a o budoucnost se příliš nestarají. Jméno Tomáš bylo velice oblíbené po celý středověk a to zejména na venkově. Ve vyšších společenských vrstvách se jméno ujalo méně, bylo považováno až za příliš prosté. Až v druhé polovině minulého století začalo být toto jméno zase populární a používané.

Zkráceně:  Jméno Tomáš

  • Nosí v ČR 168136 lidí
  • Jedná s o 8 nejčastější jméno dle jmenné statistiky
  • Znamení Horoskopu:  Ryby
  • Známé lidé se jménem Tomáš: Tomáš Klus, Tomáš Baťa, Tomáš Berdych, Tomáš Rosický, Tomáš Řepka, Tomáš Vokoun, Tomáš Ujfaluši, Tomáš Vaclík