Co pro svůj zdravý životní styl dělám já?

January 15th 2013

Co pro svůj zdravý životní styl dělám já? Toť otázka. Myslím si, že toho pro svůj zdravý životní styl dělám docela mnoho, ale vždycky se dá dělat víc. Každý den jsem v pohybu. Ať už je to trénink či běhání ve fitness nebo plavání. Pro pozemní hokej bych udělala cokoliv, a protože jsem se dostala do národního týmu žen, tak budu muset chodit běhat skoro každý den. Dříve, i když jsem věděla, že bych měla chodit běhat aspoň ob den… nedodržovala jsem to. Vlastně ani nevím proč. Běhání je skvělé odreagování. Problém bude asi v tom, že mam nejméně tři tréninky týdně a těžko se to zvládá. Doufám, že po maturitě bude všechno jinak a budu se moci sportu věnovat každý den. Musím ze sebe mít dobrý pocit. Musím si věřit. To je pro mě důležité.

Ale abych vše uvedla na pravou míru, i já mám chybičky. A to takové, že si ráda zajdu právě na nějaké nezdravé jídlo(KFC, McDonald). Co se jídla týče už jsem se zmínila o tom, že si ráda zajdu do McDonaldu či KFC, ale od teď se to budu muset všechno odnaučit. Také bych ráda omezila pití CocaColy a další takové různé dobroty. Takže co bude mými hlavními „drinky“ na každý den? Voda a mléko.

Dalším důležitým faktorem pro „sportovce“ je spánek. A bohužel i s tím mám někdy problémy. Ráda bych spala aspoň 9 hodin denně, ale z tréninku většinou přijíždím pozdě a jsem samozřejmě unavená. Takže na školu mi povětšinou zbývají jen dvě hodiny a to samozřejmě nestačí a tak chodím spát pozdě.