Warning: Use of undefined constant s - assumed 's' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59743/virtual/www/domains/utfg.info/wp-content/themes/UTFG2020/loop.php on line 2

České dráhy zdražují, ale také navyšují spoje

November 19th 2012

Několik let se řešil spor českých drah s antimonopolním úřadem o využití železničních tratí. Ve výsledku po kolejích českých drah jezdí také Leo Express a RegioJet firmy Student Agency. Cenově na cestě mezi Prahou a Ostravou byli české dráhy se svým vlakem Pendolino sice nejrychlejší, ale také nejdražší. Navíc časový rozdíl byl v rozmezí jedné desítky minut. Je to divné, ale na takovouto konkurenci odpověděli dráhy vcelku překvapivě. Kdekdo by si řekl, že sníží ceny a udrží si tím dominanci na trhu. Například z Prahy do Brna vlaky Pendolino velice konkurují autobusové dopravě před dálnici D1.
Odpověď přišla v podobě navýšení cen o přibližné 2,5%, což cenu jízdenky zvedne o pár korun. Však k tomuto zdražení si ČD přichystali i pozitivní zprávu. Plánují od začátku prosince nasadit do provozu až 105 dalších vlaků. Dále také později od března má přijít trojice nových vlaků Pendolino, které budou nejspíše směřovat do Plzně. K této změně také připadá nová logistika. Na méně vytížených trasách spoje ubydou, a na mezinárodních zase přibydou. Poslední z měna se týká názvu různých jízdenek. Podrobnosti se dozvíte přímo u pokladen ČD.