Konečně jsem se dostala na poměrně nový film Hon na čarodějnice. Nic velkého jsem od toho neočekávala, jen jsem doufala, že tam fakt nějaké čarodějnice budou. Docela mě zkalmalo, že tam pouze na začátku byla jedna velmi zajímavá poprava a pak už jen jediná podezřelá.

Nemám ráda bitvy, jelikož jsou děsně chaotické prostě ničím nové, přesto bylo na začátku hezky vyjádřeno, že dva hlavní hrdinové válčili opravdu, ale opravdu dlouho. Akorát mi přišlo divné, že až po X letech přišli na to, že ve válkách umírají ženy a děti.

Jakmile se na plátně objevil letopočet 1344, ihned mě napadlo, že se tu objeví mor. Musím uznat, že první setkání s ním mě upřímně vyděsilo. Nechutná těla se opravdu podařila (ne, že bych se v tom nějak vyžívala, ale vypadalo to vážně dobře).

Nemám ráda fanatické kněze, proto mi ten ve filmu byl od začátku nesympatický, ale líbilo se mi, že tak v půlce člověku dojde, že ta ubohá, drobná dívka s velkýma modrýma očima je pěkná mrcha a on se opravdu snaží pomoct lidem.

Vím, že dnes je velmi těžké udělat ve filmu něco překvapivého, ale aspoň by se o to mohli pokusit.  Kupříkladu mi bylo jasné, že přítel Laveye, kterého hrál Nicolas Cage (takže prostě hlavní hrdina), zřejmě nepřežije. Byl příliš mírný. On stejně nepřežil ani jeden. A taky přejezd přes most byl úplně trapný. Samozřejmě to bylo hrozně napínavé, hrozně namáhavé a samozřejmě se lano přetrhlo přesně ve chvíli, kdy vůz dojel na druhou stranu.

Převrat, který se stal v opatství, kam čarodějku vezli, na mě zapůsobil. Ačkoliv odhalení, že čarodějka není čarodějka, ale vtělení ďábla, mohlo být ještě o trošičku více promyšlené. Je zajímavé, že ďábel je docela často ve filmech ztvárněn (a popravdě ani jednou se mi jeho podoba nezamlouvala), a ještě k tomu jako taková okřídlená šedivá obluda. A taky nechápu, proč jsou všechny ty bohaplné texty tak hrozně dlouhé. Kdyby to zkrátili, zachránilo by se mnohem více životů. Takhle než se to přečte jednomu zakroutí krkem, jednoho spálí na prach, dalšího propíchá…

Závěrem nemohu říct, že by se mi to nelíbilo. Byly tam efekty velmi působivé, třeba přeměna vlků na líté bestie. I když nejhezčí mi přišly ukázky na studia (kvůli tomu bych šla na 3D). Ale líbila se mi ta myšlenka hlavní příčiny celého ďáblova řádění… ale na to se raději podívejte. ;)