Barack Obama dinosaurusem?

December 12th 2012

Po americkém prezidentovi Baracku Oabamovi byl pojmenován nový druh dinosaura. Drobný dinosaurus, po kterém byl Obama pojmenován se živil hmyzem a byl objeven v roce 1974 v americkém státě Montanta. Jeho pravý název byl Leptochamops denticulatus a nyní vědci potvrdili mylnou informaci a byl identifikován jako nový druh.

Nyní je jméno dinosaura Obamadon gracilis. A je jedním z devíti druhů, o kterých informovala odborná Revue Proceeding of The National Academy of Sciences v pondělí. Bůh ví, co by zde na zemi zůstalo za dinosaury, kdyby před 65 miliony lety nezasáhl zemi velký asteroid. To bychom tady třeba Obamadona normálně potkávali :)

Vědci z Yaleovy univerzity užili výraz Obamadon, což v latině znamená Obamovy zuby, a gracilis, tedy útlý, hubený. „Ta ještěrka měla takové velmi dlouhé a rovné zuby a Obama má také dlouhé, rovné řezáky a ohromný úsměv,” řekl agentuře Reuters paleontolog Nick Longrich.

Někdejší živočišný druh nebyl pojmenován poprvé a ani Obama není první politik, který byl pojmenován podle nějakého živočišného druhu. Slyšet jste mohli například o lenochodovi jménem Megalonyxx jeffersonii, který byl pojmenován podle amerického prezidenta Thomase Jeffersona. Dále byli pojmenování i tři brouci podle členů bývalé republikánské administrativy.