Aprílová vlna novinek.

April 1st 2014

423653-gallery1-4ym95Ani velké a známé společnosti nevynechávají první dubnový den a baví se různými vtípky. Neboli vpouštějí do světa novinky, které sice vypadají dosti lákavě, ale jsou to pouze aprílové žertíky.

Seznam mění maskota

Po deseti letech opouští maskot Jack Russel teriér jménem Krasty Seznam a nahradí ho Čivava Gábinka. V roce 2003 se zakladatel Ivo Lukačovič rozhodl, že by měl mít Seznam maskota. Výběr trval velice dlouho, ale nakonec vše dopadlo tak jak dopadlo, díky Krastymu, který na Lukačoviče vyskočil poblíž jedné pobočky v Brně. Majitelka pejska byla shodou náhod pracovnice v Seznamu Dita Majorová.

„S Krastym to bylo skvělých deset let, ale je třeba jít dál. Sám mám doma právě čivavu, proto ta volba byla jasná. Věřím, že s čivavou Gábinkou si naši uživatelé užijí spoustu legrace,“ dodává k tomu Lukáš Kovač, produktový manažer Seznam.cz, který má na starosti domovskou stránku.

Bohužel mi ihned po ránu nedošlo, že je aprílový den a nechala jsem se nachytat :-)

Skvělé ceny moderních mobilních telefonů

Web Levnesmartphony.cz se do aprílového žertíku pořádně opřel a nabízí nám katalog nejmodernějších telefonů na trhu za príma ceny.

Nejvíce mě pobavila Nokia 3310.

Tato sexy Finka je žhavou novinkou na našem trhu. Jedná se o jeden z nejvýkonnějších telefonů, jaké si můžete zakoupit. Na svém fantastickém monochromatickém pětiřádkovém displeji zobrazí grafiku každé ze svých skvělých 5 her do posledního detailu. Lehkým zklamáním tohoto telefonu je podprůměrná Li-on baterie, která na jedno nabití občas nevydrží ani 10 dní, což je oproti konkurenci zklamání.

4062-thickbox_default

Mapy od Google a pokémoni

Najděte si svého pokemona, obsadily Zemi -k tomu pobízí mapový blog od Google.

Samsung a Facebook nakupují

Jakoby toho Facebook neměl stále málo, po nákupu aplikace Whatsapp a firmy Oculus Rift zakupuje také velice populární Linuxovou distribuci Ubuntu.

Samsung představil žhavou novinku a to chytré rukavice.

Browser pro kočky

Opera myslí i na vaše miláčky, kočky. Proto byl vyvinut první kočičí prohlížeč, který je ovládán jazykem a má také automatický přehled shluků písmen jež vnikají tím, když se kočka projde po klávesnici.

 

Více žertíku najdete na zive.cz, lupa.cz některé se vážně povedly a stojí za shlédnutí :)