100. výročí Jedličkova ústavu

4. května 2013 se uskutečnil první bezbariérový festival u příležitosti sta let Jedličkova ústavu. Navzdory tomu, že to ráno nevypadalo na zrovna krásný jarní den, nakonec z toho byl opravdu pěkný zážitek.

January 30th 2015

jedlicka4. května 2013 se uskutečnil první bezbariérový festival u příležitosti sta let Jedličkova ústavu. Navzdory tomu, že to ráno nevypadalo na zrovna krásný jarní den, nakonec z toho byl opravdu pěkný zážitek.

V 11 hodin dopoledne začali vozíčkáři slaňovat Kongresové centrum (původně to teda měl být Nuselský most a úplně původně ještě něco jiného, ale účel zůstal stejný). Kromě jiného jim k tomu hrála kapela Tam Tam Batucada, v jejíž tónech se všichni zúčastnění přemístili do areálu ústavu. Zde už byly postavené stánky s občerstvením i pódium. V tu chvíli se vyjasnilo a objevilo se sluníčko.

Po zahájení hrála zmíněná kapela ještě asi hodinu, načež následovala delší pauza. Co se občerstvení týče, byla zde zvláštní nabídka. Opomenu klobásy, pivo a hranolky, ačkoliv to bylo jistě taky dobré, ale italská zmrzlina měla vskutku úspěch (přestože když ráno vozík přijel, ťukali jsme si na čelo a smáli se, že někdo prodává v takovém počasí zmrzlinu… někdy je dobré věřit v předpověď, ačkoliv 22°C myslím nebylo). Obří hamburger, výběr z exotické indické kuchyně, jablečný mošt a další, nevěděla jsem, co zkusit dřív… nakonec toho moc nebylo, protože jsem to nestihla.

Kolem páté hodiny přišlo opravdu hodně lidí. Koncert Čechomorů zadarmo, to si kde kdo nenechal ujít. Bylo to znát a atmosféra byla dokonalá. Škoda, že hráli tak krátce (hodina uběhne jako nic). Před vystoupením poslední skupiny se zase všichni nahrnuli do stánků. Jeden z nich (teda ten náš :)) nabízel trička a různé drobné předměty s motivy skupiny The Tap Tap, která byla hlavním předmětem celého večera.

Během třetího, posledního koncertu čas ubíhal tak rychle, že ani nevím, kdy se v dálce začalo blýskat. Dohrála písnička, hlavní mluvčí skupiny, který nás provázel svým hlasem během celého dne, se rozloučil a během minuty se spustil slejvák. Areál byl téměř liduprázdný několik minut vzápětí. Naštěstí trval asi jen půl hodiny, protože jsme skoro do desíti uklízeli (a někteří déle).

Každopádně doufám, že se na podobnou akci dostanu v nejbližší době znovu :)