Wedos nyní nabízí automatickou instalaci WordPressu

February 17th 2014

Jeden z největších poskytovatelů web hostingu a dalších služeb na českém trhu, přidal do administrace novou možnost instalace aplikaci. Při zvolení konkrétního hostingu v klientské části webu wedos, se Vám vlevo zobrazí seznam možných akci k dané službě. Jako třetí od konce je zde nabídka instalátoru aplikací. Vedle dosud možných redakčních systémů jako například Joomla nebo Drupal, se nyní objevuje WordPress ve verzi 3.8.1 s předinstalovanými jazyky čeština, slovenština a angličtina.
Díky tomuto instalátoru již nemusíte trávit čas s ručním vytvářením databáze, připojení WordPressu k dané databázi a také nemusíte čekat, než se instalace WordPressu na hosting vůbec nahraje, vše jedním kliknutím, nastavením základních údajů o webu a navíc během pár vteřin. Tímto krokem udělal WEDOS další krůček naproti svým zákazníkům, i když by se dalo říci, že spíše těm méně znalým. Z různých důvodů si profesionálové stejně budou instalaci provádět klasickým způsobem.
Vedle takzvaných správců obsahu (CMS) je zde také na výběr dvojice elektronických obchodů, konkrétně PrestaShop a OpenCart. Dále také phpBB, což je internetové fórum.